Майбутнє Skype c Microsoft і Facebook

Що буде зі Skype? Таке питання хвилює користувачів з того самого моменту, як компанія Microsoft заявила про купівлю популярного сервісу. Було безліч прогнозів і, як виявилося, ці варіанти близькі до істини. Skype стане мобільнішим і буде частиною платформи Microsoft Windows Phones. Про це журналу Forbes розповів віце-президент сервісу VoIP-телефонії Нейл Стівенс (Neil Stevens).

На даний момент Skype вже пропонує ряд мобільних додатків, у тому числі для iPhone, iPad і Android. Однак для Windows Phone планується щось унікальне. За словами Стівенса, вони хочуть створити не просто додаток, а зробити сервіс частиною телефону на системному рівні. Крім телефонів Skype буде включений в Windows 8, XBox і комунікаційне ПО Lync.

У планах Microsoft перетворити збитковий сервіс у прибутковий. Природно, за рахунок збільшення обсягу реклами. Також монетизувати бізнес допоможе партнерство з Facebook. У липні в соціальній мережі з'явився відеочат, розроблений компаніями спільно. Зараз йде робота над тим, щоб користувачі Facebook могли робити вихідні дзвінки на стаціонарні та мобільні телефони прямо з веб-браузера і здійснювати відеодзвінки групові всередині соцмережі. Планується, що деякі нові можливості будуть платними.

Нейл Стівенс підкреслив, що поки це все тільки в планах у компанії, так як рішення про продаж Skype корпорації Microsoft чекає схвалення в Європі. Дозвіл на угоду сподіваються отримати до кінця року.